Termíny

-

-

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Návod na stahování a prohlížení

Související stránky

Návod pro stahování

  - klikněte pravým tlačítkem myši na zvýrazněný odkaz a z kontextové nabídky vyberte „uložit cíl jako“ v anglické verzi Windows „save target as..“.
  - verze pro CD (velikost je zvolena tak, aby se soubor vešel na jedno CD) je přehratelná v jakémkoliv osobním počítači. Kvalita tohoto záznamu je horší, než kvalita pro DVD.
  - verze pro DVD (velikost je zvolena tak, aby se soubor vešel na jedno DVD) je přehratelná v osobním počítači s nainstalovaným Windows Media Playerem verze 10 a výše a příslušnými DVD kodeky, dále je verze přehratelná ve stolním DVD přehrávači. Soubor zip je po stažení nutno dekomprimovat (např. pomocí Total Commanderu) a poté vypálit jako DVD video. Soubor iso (tzv. obraz alias image),  je nutné stáhnout pomocí prohlížeče Mozilla Firefox nebo nějakého download manageru. Na disku, kam soubor stahujete mít file system NTFS (v prostředí VŠE,  je k dispozici jak Firefox, tak NTFS, takže stačí jen soubor uložit). Stažený soubor je pak možné přímo vypálit pomocí vypalovacích programů, např. Nero, CDBurner, XP burner, Roxio Creator, atd. (volně dostupné programy najdete např. na slunečnice.cz, nebo stahuj.cz), nebo přesunout na externí disk a vypálit na jiném PC. Kvalita tohoto záznamu je lepší, než kvalita pro CD.
  - vzhledem k velikosti souborů jsou tyto primárně určeny pro stáhnutí v síti školy či připojením přes vysokorychlostní internet.

Návod pro prohlížení

  - klikněte levým tlačítkem myši na zvýrazněný odkaz. Otevře se okno přehrávače Windows Media Playeru, ve kterém se záznam automaticky spustí.
  - v počítači, na kterém záznam prohlížíte, musí být nainstalován přehrávač Windows Media Player.