Další multimédia mimo VŠE

Související stránky

EDX je nezisková organizace založená Massachusettským technologickým institutem (Massachusetts Institute of Technology) a Harvardovou univerzitou (Harvard University), ke kterým se postupně přidala řada významných vzdělávacích organizací v celém světě. V současné době EDX nabízí více než 1300 kurzů přístupných online.

Coursera je velmi podobná výše uvedenému EDX. Můžete zde nalézt velké množství videokurzů od univerzit z celého světa. U většiny z nich je možné zdarma procházet studijní materiály včetně lekcí ve formě videa. Po zaplacení poplatku můžete získat plný přístup ke kurzům včetně zpětné vazby na vyučujícího a certifikát za úspěšné absolvování kurzu.

Udemy je americká společnost, která nabízí více než 40000 bezplatných i     placených kurzů  od technicky zaměřených, až po volnočasové aktivity. Na    rozdíl od EDX a Coursera je Udemy katalogem kurzů profesionálů v oboru, nikoliv univerzit. Forma je však podobná a základem jsou opět videa.